MİNİK JUDOCULAR YEG BÖLGESİNDE

Cide İlçesinde faaliyette bulunan Cide Toplumsal Yaşamı Geliştirme Derneği faaliyetlerine uygun olarak Cide YEG  bölgesinde kırsal turizmin yaygınlaştırılması, tanıtılması çerçevesinde çeşitli İllerden gelen  eğitimciler ve öğrencilerin Cide YEG bölgesine ziyareti amacıyla gerçekleştirilen “Bölgesel, kültürel ve doğal kaynaklar tabanlı kırsal turizm ürünlerinin geliştirilmesi için diğer girişimleri desteklemek ( Tanıtım- Pazarlama) “ kapsamında Cide Kaymakamlığı koordinesinde, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen, Cide Yerel Eylem Grubu Derneğinin ve Art San ve Tic. A. Ş. ‘nın katkılarıyla gerçekleşen  MİNİKLER & SÜPER MİNİKLER İLLER ARASI JUDO TURNUVASI’NA 11 ilden  (Çankırı, Samsun, Kırşehir, Amasya, Sinop, Sivas, Tokat, Ankara, Sakarya, Kastamonu, Bartın ) 292 Genç Sporcu, 4 Hakem ve velileri olarak yaklaşık 350 kişilik katılım sağlanmıştır.

Faaliyet kapsamında ilçemize gelen dezavantajlı grup içerisinde yer alan sporcu gençlerimize ve misafirlerimize YEG Bölgemizin tanıtılarak kültürel farklılıkların ortadan kaldırılması, toplumsal yaşamın geliştirilmesi ve YEG bölgemizin tanıtılması amacıyla bölgesel geziler düzenlenmiş, ilçenin doğal güzellikleri ziyaret edilmiş ve ikramlarımız servis edilmiştir. Böylece YEG Bölgesi içerisinde yer alan Cide İlçemizin ve YEG’in tanıtılması amacına uygun olarak gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleşen Minikler turnuva müsabakalarında takım olarak dereceye giren iller de 1’inci Samsun , 2’inci Bartın ve 3’üncü Sinop illerimiz olmuştur.

Başarılı olan miniklerimize turnuva kapsamında Kaymakamımız Sayın Tuncay KARATAŞ,  Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Sayın Serdar KAPTAN ,İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Veysel GEZERGÜN , Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Müdürü Sayın Atakan AKMAN, Özel Cide Emre Yılmaz Yüksek Öğretim Erkek & Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Sayın Nevzat ÖZKAN ve Spor ve Gençlik Müdürlüğünde yer alan öğretmen arkadaşlarca madalyaları ve plaketleri takdim edilmiştir. Faaliyet kapsamında projenin başarılı bir şekilde hayata geçmesinden dolayı İlçe Kaymakamımız Sayın Tuncay KARATAŞ  ,Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu adına Başkanımız Sayın Serdar KAPTAN’a plaket takdim etmiştir. Bizde Cide Yerel Eylem Grubu Derneği  olarak bu faaliyetin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ve paydaşlarımız olan  Cide Kaymakamlığına, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ,Toplumsal Yaşamı Geliştirme Derneğine ,Art San ve Tic. A. Ş.’ne ve katılım sağlayan tüm minik sporcu kardeşlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, organizasyonda yer alan hakemlerimize  ve  katılım sağlayan YEG Bölgesi halkımıza teşekkürlerimizi sunarız.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp