KASTAMONU YEREL EYLEM GRUPLARI TKDK’DA

Kastamonu İli içerisinde faaliyet gösteren Yerel Eylem Grupları adına Cide Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Serdar KAPTAN, Azdavay-Daday Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan (Azdavay Belediye Başkanı) Osman Nuri Civelek ve Taşköprü Yerel Eylem Grubu Derneği adına Dernek Müdürü Selçuk Oğuz ile birlikte Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Sayın Dr. Ahmet ANTALYALI’yı makamlarında ziyaret ettik.

 

Ziyaret kapsamında YEG Dernekleri olarak;  dezavantajlı gruplara (kadın-çocuk) meslek becerilerinin kazandırılması, sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin yükseltilmesi, yerel ürünlerin katma değerli hale getirilerek kısa tedarik zincirine kazandırılması ve kırsal turizm alanlarında yürüttüğümüz çalışmalara ilişkin TKDK Başkanı Sayın Dr. Ahmet ANTALYALI’ya bilgi verdik.

 

Sayın Dr. Ahmet ANTALYALI, hazırlıklarında sona yaklaşılan IPARD III Programı’nda da yerel eylem gruplarını daha çok desteklemeye devam edeceklerini belirterek, hibe paketine eklenen kırsal alt yapı, yem bitkileri yetiştiriciliği ve diğer sektörlere ilişkin bilgi verdi.

 

Projenin hayata geçirilmesini sağlayan Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde hemşehrimiz ve Bakanımız Sayın İbrahim YUMAKLI beyefendiye, bizleri kabul ettikleri, hoşsohbetleri ve misafirperverlikleri için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu nezdinde Başkanımız Sayın Dr. Ahmet ANTALYALI beyefendiye, bu projede bizlere her daim destek veren Kastamonu İl Koordinatörümüz Sayın Ahmet KUYULU’ya, ziyaret kapsamında bizleri yalnız bırakmayan, destek ve dayanışmalarını bizden hiç esirgemeyen başta Azdavay-Daday Yerel Eylem Grubu Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan (Azdavay Belediye Başkanı) Osman Nuri Civelek’e ve Taşköprü Yerel Eylem Grubu Derneği adına Dernek Müdürü Selçuk Oğuz’a ve Kastamonu nezdinde tüm Kastamonu Yerel Eylem Grubu Derneklerine teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

 

Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Serdar KAPTAN

 

«LEADER ile birleşelim yerelde güçlenelim»

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp