CİDE YEG AFYONKARAHİSAR BİLGİLENDİRME VE EĞİTİM TOPLANTISINDA

IPARD Yönetim Otoritesi tarafından LEADER tedbiri kapsamında kurulmuş olan 100  Yerel Eylem Grubunun (YEG) bilgi ve tecrübelerinin paylaşılması adına 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında Afyonkarahisar/İkbal Termal Otel & Spa ‘da gerçekleştirilen Yerel Eylem Grubu Temsilcileri ve Ortaklarının Eğitim ve Bilgi Paylaşımı” konulu toplantıya Cide Yerel Eylem Grubu Derneği olarak katılım sağladık.

 

“Yerel Eylem Grubu Temsilcileri ve Ortaklarının Eğitim ve Bilgi Paylaşımı” temalı toplantıya  Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı ve AB Yapısal Uyum Otoritesi Daire Başkanı Sayın Dr Osman YILDIZ, AB Yapısal Uyum Otoritesi Daire Başkanı Sayın Özge TEKİN, LEADER Çalışma Grubu Koordinatörü Sayın Şenay SEVENGÖR ve ekibi, TKDK Ödeme – Tahakkuk Yetkilisi Sayın Murat YAZICI, TKDK yetkili ve uzmanları,  İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü temsilcileri, Yerel Eylem Grubu yönetim kurulu üyeleri ve çalışanları ve ilgili paydaşlar tarafından katılım sağlandı.

 

Toplantı 20 Haziran 2023 tarihinde Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı, Yönetim Otoritesi Başkanı Sayın Dr. Osman YILDIZ tarafından açılış konuşması ile başladı.  Sayın YILDIZ’ın açılış konuşmasının ardından program, Yönetim Otoritesi Daire Başkanı Sayın Özge TEKİN tarafından gerçekleştirilen bilgilendirici bir sunum ile devam etti.

 

Çalıştayda; YKS’nin hazırlanması ve kapasitenin geliştirilmesi konularında deneyim kazanmış olan birinci etap YEG’ler ile ikinci etap YEG’lerin bir araya gelerek deneyimler ve uygulamada yaşanan sorunların giderilmesi konularında bilgi paylaşımı yapıldı.

 

Program,  100 Yerel Eylem grubu arasından seçilen içerisinde derneğimizin de yer aldığı 8 iyi uygulama örneğinin deneyim ve tecrübelerini ilgili paydaşlara aktarmasının ardından sonlandırıldı.

 

www.cideyeg.com.tr

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp